Trasy piesze – którą wybrać ?

Którą trasę pieszą wybrać?

Często pytacie nas, która trasa będzie dla Was najlepsza. Wszystko zależy od… wielu czynników. Musicie wziąć pod uwagę Wasze doświadczenie w podobnych zawodach, wytrzymałość fizyczną i psychiczną, znajomość map i umiejętność nawigacji bez używania nowoczesnego sprzętu.

Możecie też nic nie brać pod uwagę i wystartować z kimś innym, kto już zdobył potrzebne doświadczenie i po prostu pójść na żywioł i uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć od najlepszych zupełnie na żywo.

Pamiętajcie – poniższe rady to tylko nasze subiektywne opinie o trasach. Tak naprawdę najważniejsze, aby pamiętać, że startujecie dla własnej przyjemności, dla zabawy, przygody, a nie z obowiązku. Jeśli przecenicie swoje siły – zawsze możecie ukończyć trasę wcześniej – wtedy też powitamy Was serdecznie w bazie gratulując rozwagi i podjęcia próby (na którą i tak większość społeczeństwa by się nie odważyła). Jeśli zdarzy się wręcz odwrotnie – stwierdzicie, że trasa, na którą się wybraliście była tak łatwa, że teraz ogarnia Was śmiech – nic prostszego: za rok widzimy się na kolejnym levelu.

TRASA PIESZA 10 KM

Jeżeli do tej pory tylko słyszeliście o takich, którzy zamiast porannej kawy wybierają poranną przebieżkę. Jeżeli ze zdumieniem słuchaliście opowieści znajomych, którzy robią weekendowe wypady za miasto i to wcale nie tylko po to, aby poleżeć na łące. Jeżeli do teraz spoglądaliście na nich wszystkich podejrzliwie, ale chcecie w końcu to zmienić i wyrwać się z miejskiej dżungli prosto do lasu – to ta trasa jest idealna dla Was.

To najkrótsza z przygotowanych przez nas tras. Idealna dla wszystkich początkujących; dla osób, które chcą zabrać swoje dzieci na wspólną przygodę; dla tych, którzy lubią spędzać czas w pięknym otoczeniu przyrody, ale cieknący po plecach pot to nie ich żywioł. Zapraszamy na nią również wszystkich tych, którzy w imprezie na orientację biorą udział po raz pierwszy.

TRASA PIESZA 25 KM

Jeżeli już wiecie, do czego służy kompas. Jeżeli pamiętacie, że są mapy… w wersji papierowej. Jeżeli Wasza aktywność to coś więcej niż przejście z kuchni do pokoju, a podbiegnięcie do autobusu nie sprawia, że serce chce Wam wyskoczyć przez gardło – myślimy, że śmiało dacie sobie radę na tej trasie.

Tak zupełnie na poważnie to trasa piesza o długości 25 km przygotowana została z myślą o osobach, które zaczynają lub kontynuują swoją przygodę z biegami na orientację i lubią krótsze dystanse. To taki konkret, w którym poznacie, czym jest orientacja, zdążycie się nieco zmęczyć, a i może uda Wam się zgubić.

TRASA PIESZA 50 KM

Jeżeli mapy nie mają przed Wami tajemnic. Jeżeli doskonale wiecie, ile Waszych kroków to sto metrów. Jeżeli Wasza wytrzymałość wprawia w zachwyt, a pójście na spacer krótszy niż 20 km wydaje Wam się dziecięcą zabawą – ta trasa jest dla Was.

Trasa piesza o długości 50 km przygotowana została z myślą o zawodnikach, którzy mają już doświadczenie w biegach na orientację lub podobnych zawodach. Tu pojawia się wiele wariantów, a wiele z nich wydaje się tak samo dobrych. Tu musisz już zmierzyć się ze swoimi słabymi stronami i maksymalnie wykorzystać te, które sprawią, że dotrzesz do celu.

Na tym dystansie trudno mówić już tylko o zabawie. To już prawdziwa walka.

TRASA PIESZA 100 KM

Jeżeli Wasza forma akurat teraz sięgnęła zenitu i nic Was nie zatrzyma. Jeżeli na myśl o nocnej, samotnej wędrówce przez las nie przechodzą Was dreszcze. Jeżeli wszystkie inne dystanse już dawno za Wami, a w życiu potrzebujecie porządnego kopniaka – ta trasa na pewno jest dla Was.

Najdłuższy dystans pieszy to dystans dla prawdziwych twardzieli – dla tych, którzy mogą pochwalić się świetną kondycją fizyczną, niezwykłą wytrzymałością psychiczną, odpornością na stres i dla tych, którzy lubią zwyciężać, ale najbardziej z samym sobą.